Utrata 4 kilogramów na tydzień

Czy chudniecie 4 kilogramow na tydzien bedac na diecie jest zdrowe

Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

Nie, nie jest zdrowe. Na tydzień powinno schudnać się maksymalnie do 1,5kg, w przeciwnym razie po zakończonym procesie, bardzo szybko wystąpi efekt jo-jo. Duża utrata wagi w pierwszym tygodniu odchudzania jest możliwa, ponieważ wówczas organizm pozbywa się nadmiaru wody. Pozostałe tyg. waga nie powinna spadać gwałtownie.
pozdrawiam

Witam,

Z punktu widzenia dietetyka uważam, że 4 kg na tydzień to zdecydowanie za dużo.
Szybki spadek masy ciała prowadzi do osłabienia organizmu i utraty masy mięśniowej.
Co więcej bardzo często po tak drastycznym ubytku kilogramów pojawia się niechciany efekt jojo.
Zdrowy ubytek masy ciała to 0,5-1 kg na tydzień. Przy takiej redukcji nasz organizm nie poniesie żadnych niepożądanych konsekwencji zdrowotnych, a z czasem będziemy cieszyć się piękną i zdrową sylwetką.
Najważniejsze jest aby rozsądnie podejść do procesu odchudzania i być świadomym tego, że "szybkie" odchudzanie przyniesie tylko krótkotrwały rezultat, a jeśli wykażemy się cierpliwością nasz organizm nam się odwdzięczy zdrowiem i wymarzoną sylwetką.

Pozdrawiam,
mgr Kamila Kończak

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska