Odchudzanie a utrata miesiączki

Jak długo trzeba się odchudzać, żeby stracić miesiączkę? Czy jest możliwe, aby w miesiąc stracić 10 kg?

Witam,

odchudzanie wcale nie musi doprowadzić do utraty miesiączki. Jeżeli będzie sie Pani odchudzać zdrowo i racjonalnie to nie będzie żadnych tego konsekwencji no może oprócz utraty tkanki tłuszczowej i zbędnych kilogramów:)
Bezpieczne odchudzanie to około 0,5 do 1kg więc 10 kg w miesiąc to zbyt wiele i właśnie takie drastyczne spadki wagi mogą skutkować zanikiem miesiączki.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,
utrata miesiączki związana z restrykcyjną dietą, może nastąpić w różnym czasie i jest to sprawa indywidualna dla danego organizmu. Nie polecam spadku wagi na poziomie 10 kg w ciągu miesiąca, ponieważ wiąże się to z efektem jo-jo, osłabieniem organizmu (wypadanie włosów, kruchość paznokci) oraz poważnym spowolnieniem metabolizmu. Szybko Pani schudnie, potem przytyje prawdopodobnie więcej niż 10 kg a kolejna próba odchudzania będzie o wiele trudniejsza. Polecam konsultację dietetyczną aby stracić wagę w zdrowy i długotrwały sposób.
Pozdrawiam
Katarzyna Krupińska

Witam Panią

Utrata 10 kg w tak krótkim czasie nie jest zalecana. Prawidłowy ubytek masy ciała to 0,5 - 1 kg tygodniowo, więc około 2 - 4 kg w ciągu miesiąca. Szybkie tempo redukcji masy ciała może spowodować zachwianie równowagi hormonalnej organizmu, czego skutkiem może być również zaburzenie miesiączkowania.
Polecam wizytę u specjalisty, który pomoże Pani zmienić nawyki żywieniowe i zredukować nadmiar masy ciała.
Pozdrawiam