Ile kg można chudnąć tygodniowo?

Jakie maksymalne ubytki wagi są zdrowe? Chodzi mi o to ile moge scuhdnąc w ciągu miesiąca bez problemow ze zdrowiem.
ponad rok temu

Witaj,
Zdrowe odchudzanie, które nie wywoła efektu jojo oraz negatwnie wpłynie na zdrowie to utrata w tgodniu od 0,5-1 kg. Jednakże poleczenie odchudzania ćwiczeń a także bardzo duża poprawa nawków żywieniowych może spowodować spadek wagi w 1 i 2 tgodniu nawet o 4-5kg. Ponadto więcej chudną osob mające otyłość (BMI> 30 kg/ m2). Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Racjonalne odchudzanie zakłada utratę od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Na początku diety wartości te są zazwyczaj wyższe, później stopniowo się zmniejszają. Efekty odchudzania zależą również od tego czy są ćwiczenia fizyczne.

Dr n. med. Aneta KoĹcioĹek

Witam,
zalecane tempo odchudzania to od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Początkowo ubytek masy ciała, nawet przy odpowiednio skomponowanej diecie, może być większy. Wszystko zależy także od wyjściowej masy ciała. Osobiście polecam skontaktować się z dietetykiem, w celu omówienia docelowej masy ciała, tempa odchudzania oraz określenia sposobu odżywiania w trakcie redukcji masy ciała.