Dieta a spadek masy ciała o 12,5 kilograma

Przeszedłem na dietę i w ciągu 4 miesięcy schudłem o 12,5 kg. Czy to nie jest zbyt drastyczny spadek masy?

Witam Pana,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo. u Pana jest zdecydowanie zbyt szybki spadek wagi. Szybka utrata kilogramów może przynieść efekt jo-jo. Wiąże się z nią również utrata elastyczności skóry oraz zagrożenie niedoborami składników odżywczych.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Nie jest to drastycznym spadkiem. Optymalnie zaleca się spadek 0,5-1kg na tydzień. Ważne jest jednak, aby po osiągnięciu zamierzonej, prawidłowej masy ciała powoli zwiększać kaloryczność diety do takiej, która w pełni pokrywa zapotrzebowanie organizmu na wszystkie niezbędne składniki odżywcze, mikro i makroelementy.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444