Odczuwanie głodu podczas kontynuacji diety

Witam. Mam 26 lat. Przez ostatnie 3 miesiące schudłem 20kg, dzięki diecie i ćwiczeniom. W ostatnim czasie kontynuując cały czas tą samą dietę odczuwam głód.Czym może to być spowodowane ?

Terapia żywieniowa powinna być modyfikowana w stosunku do zachodzących zmian. Być może obecna dieta nie dostarcza wszystkich składników odżywczych, tym samym odpowiedniej ilości energii, wystarczającej na potrzeby organizmu w ciągu dnia i dlatego czuje się Pan głodny. Dodatkowo 20 kg w 3 miesiące to bardzo dużo, zalecany spadek masy ciała powinien oscylować w granicach 6-12kg. Być może stosuje Pan zbyt restrykcyjną dietę, która nie jest odpowiednio zbilansowana. Radzimy uważać z tego rodzaju dietami, ponieważ pojawiający się głód może skutkować za chwilę efektem jojo. Jeżeli miałby Pan problemy z ułożeniem odpowiedniej diety, dostosowanej do Pana aktualnych potrzeb organizmu, zachęcamy do wizyty w naszej poradni, gdzie wykonamy analizę masy i składu ciała, przygotujemy zbilansowaną terapię żywieniową i pomożemy w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444