Napad głodu w weekend i wzdęty brzuch

Witam, zdecydowałam ze jednak napisze...mam nadzieję ze ktoś z Państwa w jakiś sposób mi pomoże. Ważyłam 90kg po diecie i leczeniu hormonalnym oraz metforminą schudłam do 56 kg, teraz wyjechałam na wakacje i przestało mi zależeć miałam napad głodu w weekend i nie potrafie przestac, nie umiem sb omówic słodyczy szceólnie w nocy. Po zjedzeniu kilku paczek krakersów jestem wzdęta wysadziło mi okropny brzuch zle sie z tym cz\uje, co mam robić? czy po takim tygodniu mozna przytć?

Nie wiemy na jakiej diecie Pani była. Przede wszystkim odchudzanie to nie dieta, tylko zmiana nawyków żywieniowych na całe życie. Jeżeli była to zbilansowana forma prowadząca do utraty masy ciała, powinna Pani zwiększyć kaloryczność spożywanych posiłków, pozostając jednak przy zasadach zdrowego odżywiania. Jeżeli zaś była Pani na jakiejś drastycznej diecie bądź nawet na takiej, która Panią bardzo mocno ograniczała obecne napady są tego skutkiem. W taki sposób bardzo łatwo wywołać u siebie efekt jojo. Sprawcami wzdęć są najczęściej węglowodany i produkty zbyt tłuste. Czy można przytyć? Każdy przypadek jest indywidualny, na pewno będzie miało to wpływ na metabolizm organizmu. Zachęcamy do spożywania 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu oraz eliminację węglowodanów prostych (słodyczy, cukru, słodzonych napojów itd.). Jeżeli ma Pani problem z ułożeniem odpowiednio dobranej dla siebie diety zachęcamy do wizyty u dietetyka.

Poradnia Dobry dietetyk Toruń
tel. 887 433 444