Czy naleśnik z plasterkami banana zaliczamy do słodyczy?

Witam ;) Czy naleśnik z plasterkami banana zaliczamy do słodyczy ? Ponieważ staram się ograniczać słodycze proszę o odpowiedź czy mogę je jeść bez wyrzutów sumienia :)

Witam,

Wszystko zależy od tego jak zrobi Pani naleśnik. Jeżeli jest on z mąki pszennej, z tłustym mlekiem i smażony na tłuszczu to nie może go Pani spożywać zbyt często i bez ,,wyrzutów sumienia'' Naleśnik stanie się bardzo kaloryczny. Proszę zrobić go z mąki żytniej razowej najlepiej 2tys. oraz z otrąb, użyć mleka 1,5% tłuszczu i smażyć na patelni beztłuszczowej. Jeżeli chodzi o banany są to owoce o największej zawartości cukrów. Oczywiście cukry naturalne z bananów są zdrowsze niż słodycze ale zachowałabym umiar ponieważ jedzone w dużych ilościach mogą odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej. Do tego proszę pamiętać aby owoce zjadać w pierwszej połowie dnia. cukry z owoców jedzone np na kolację nie zostaną już przetrawione. Jeżeli nie ćwiczy Pani intensywnie to zamieniłabym banany na inne owoce np. kiwi czy jabłko.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Dużą rolę odgrywają produkty, z których naleśniki będą przygotowane i sposób ich przygotowania. Warto zamienić mąkę pszenną na razową i smażyć na patelni teflonowej bez dodatku tłuszczu. Taki posiłek w ramach deseru nie powinien także pojawiać się często, jeżeli jest Pani na diecie redukcyjnej. W takim przypadku, może sobie na niego Pani pozwolić raz na dwa tygodnie, a na co dzień w formie czegoś słodkiego zalecamy spożycie jednej porcji surowych owoców.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444