Drożdżyca pochwy i nieskuteczne leczenia

Witam, mam potwierdzoną drożdżycę pochwy - leczyłam ją Natamycyną, Pimafucinem, Mycosyst. Niestety bezskutecznie. Czytałam, że drożdżyca moze powodować szereg dolegliwości, również ze strony OUN czy układu pokarmowego. Czy to może się potwierdzić w moim przypadku? W sieci jest też mnóstwo informacji o kuracjach oczyszczających z grzybów. Czy są one godne uwagi, czy mozna w moim przypadku coś "zdziałać" domowymi sposobami?

Witam, kuracja oczyszczająca z grzybów przynosi wymierne efekty w walce z drożdżycą pochwy. Polecam wizytę u dietetetyka w celu ułożenia odpowiedniej diety. Na ten moment powinna Pani wyeliminować z diety cukry proste pod każdą postacią (cukier biały i brązowy, miód, słodycze, ograniczyć ilość spożywanych owoców), wykluczyć produkty pszeniczne (pieczywo, mąkę pszenną i produkty mączne produkowane z tej mąki, kaszę kus-kus) oraz drożdże piekarnicze (pieczywo pieczone na drożdżach, wyroby cukiernicze, piwo). Polecam rozmowę z ginekologiem, ponieważ nawracające infekcje intymne mogą wynikać z różnych przyczyn (basen, sauna, niewłaściwa bielizna itp.) i warto ustalić przyczynę.

Witam. Pożywką dla grzybów jest cukier, dlatego przede wszystkim należy wyeliminować wszelkie produkty zawierające go, czyli: cukier, słodycze, soki owocowe, słodkie napoje, lody, budynie, miód, dżemy, owoce kandyzowane, owoce świeże, suszone i mrożone, wyroby cukiernicze, niektóre sosy (np. keczup), słodki nabiał, białe pieczywo, makarony, pierogi, naleśniki, ciasta i inne wyroby z białej mąki. Oprócz tego należy wyeliminować sery pleśniowe, alkohol i produkty zawierające drożdże (np. piwo, pizza, ciasto drożdżowe).
Natomiast co należy jeść:
- wskazana jest duża ilość warzyw, w tym także warzywa strączkowe
- można spożywać grykę (kasza gryczana, płatki gryczane, wyroby z mąki gryczanej), kaszę jaglaną, jęczmiennią, płatki jaglane, żytnie, owsiane, ryż pełnoziarnisty, pieczywo żytnie pełnoziarniste na zakwasie
- nabiał (naturalny, bez owoców i żadnych dodatków): jogurt, kefir, maślanka, twarogi
- mięso, ryby, jaja
- oleje roślinne nierafinowane: oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany, olej rydzowy, olej kokosowy, niewielkie ilości masła oraz orzechy i pestki. Pomocny w walce z grzybami jest zwłaszcza olej kokosowy, który zawiera unikalne kwasy tłuszczowe działające przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie i antywirusowo (polecam artykuł: http://dietetycy.org.pl/olej-kokosowy/)
- należy pić dużo wody mineralnej niegazowanej, można także pić soki warzywne i herbatki ziołowe
- można również suplementować probiotyki.
Po kilkutygodniowej kuracji można zacząć powoli wprowadzać świeże owoce, a następnie przetwory z mąki pszennej razowej.
Gdyby chciała Pani skorzystać z ułożenia indywidualnego jadłospisu, zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl
Pozdrawiam serdecznie.