Wybór patelni bez smażenia

witam chciałabym kupić patelnię, na której można smażyć bez tłuszczu. Jestem na diecie w związku z czym chciałabym ogaraniczyć smażenie na tłuszczu. Proszę o rady

Najlepiej wybrać patelnie teflonową (dobrej, znanej firmy, warto zainwestować w końcu to wydatek na kilka lat) lub ceramiczna koniecznie z grubym dnem, patelnia powinna być ciężka. Warto żeby miała przykrywkę, ponieważ jeśli Pani smaży mięso nawet na 1 łyżeczce oleju, przykryje to mięso, to podczas obróbki cieplnej mięso puści soki i mimo małej ilości tłuszczu nic się nie przypali. Ja tak robię i gwarantuję, że mięso nie jest suche ani nie smaczne. Do naleśników używam specjalnej patelni Tefal do naleśników i nie dodaje tłuszczu w ogóle. Nic mi się nie przypala, fakt, że naleśnik nie ma takiego smaku jak smażonej w dużej ilości tłuszczu, ale w końcu zależy nam na jego ograniczeniu.

Witam,
Poza używaniem patelni (smażeniem) zalecam zastosowanie innych technik obróbki termicznej, jak np.:
- gotowanie w wodzie,
- gotowanie na parze,
- pieczenie w naczyniach glinianych, żaroodpornych, w rękawie, na papierze do pieczenia,
- duszenie bez wcześniejszego obsmażania,
- duszenie z obsmażaniem.

Kiedy będzie Pani wybierała patelnię, proszę zwrócić uwagę, aby była pokryta teflonem. Zazwyczaj jest również informacja, czy nadaje się do smażenia bez tłuszczu.

Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

Podstawową patelnią jest patelnia teflonowa, która nie wymaga użycia tłuszczu. Polecam również zastanowienie się nad kupnem patelni grillowej. Dzięki niej nadmiar tłuszczy wytopi się i zostanie poza zasięgiem mięsa, a potrawy na niej przygotowywane nie są pozbawiane walorów smakowych. Pozdrawiam.

Witam.
Patelnia do smażenia bez tłuszczu to super pomysł przy diecie. Polecam też patelnie grillowe. Wybierać te dobrej klasy ( koszt takiej patelni to od 100 do nawet 500 zł)Proszę pamiętać, że na tej patelni smażymy chude mięso i ryby. Dobrze też zaopatrzyć się w naczynie do gotowania na parze.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk

witam, zdecydowanie wystraczy dobra patelnia teflonowa o grubym dnie, cena swiadczy o jakosci wiec nie polacam tej za 30zł, moze Pani tez kupic dobra patelnie grillowa ale tu nie wszystko Pani przygotuje natomiast smak jest ciekawy ;-)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Zgadzam się z Panią Lucyną - łatwiej wymienić zużytą ( teflon) patelnię za 30 zł , trudniej się rozstać z patelnią za set złotych.