Czy teflon jest szkodliwy dla zdrowia?

Witam, od niedawna jestem na diecie odchudzającej i chciałabym zmniejszyć spożywanie tłuszczy poprzez zakup patelni teflonowej i pieczenie bez oleju. Jednak słyszałam, że taka patelnia szkodzi zdrowiu... czy to prawda i lepsza okazałaby się ceramiczna? I czy podgrzewanie kanapek w opiekaczu wpływa w jakiś sposób na tycie?

Witam, patelnie teflonowe wszem szkodzą zdrowiu ale w przypadku gdy dojdzie do uszkodzenia czy zarysowania patelni, wtedy szkodliwe substancje mogą przenikać do pożywienia. Bezpieczniejsze zdecydowanie są patelnie ceramiczne. Podgrzewanie kanapek w opiekaczu nie wpływa na tycie, kwestią jest tylko ile i kiedy w ciągu dnia takich kanapek zjemy:)