Czy te krople na odchudzanie są szkodliwe?

Dobry wieczór, chciałabym się dowiedzieć,czy Kanabialica,krople na odchudzanie nie są szkodliwe dla zdrowia,tzn. mam na myśli czy nie jest to narkotyk?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma Pani powodu do obaw – produkty spożywcze, kosmetyczne oraz lecznicze wykorzystujące właściwości konopi siewnych zawierają substancję CBD, lecz nie zawierają substancji psychoaktywnych – THC. Zatem wspomniany przez Panią produkt, jak i wszystkie inne, dostępne na rynku i legalnie sprzedawane, nie jest narkotykiem i nie ma działania odurzającego, nie wpływa też negatywnie na układ nerwowy. Więcej szczegółów o oleju konopnym w naszym artykule, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/medyczna-marihuana-nauka-kontrowersje-i-historia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.