Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile czasu marihuana utrzymuje się w organizmie?

Jezeli zapalilam marihuana 2 razy 1 w jednym dniu i nastepnego dnia raz ale porzadnie,przez ile czasu marihuana jest wykrywalna w organizmie ?
ponad rok temu

Malaria

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
THC, czyli główna substancja psychoaktywna zawarta w marihuanie, ma długi okres półtrwania (ponad 20 godzin), a metabolity są wykrywane w organizmie nawet do dwóch tygodni od zażycia jednorazowej dawki narkotyku. Całkowite usunięcie tetrahydrokannabinolu (THC) może być możliwe nawet dopiero po trzech miesiącach. Mimo iż bezpośrednia toksyczność marihuany jest raczej niska, to niestety THC wykazuje dużą skłonność do kumulowania się w ustroju. THC najkrócej utrzymuje się w ślinie, nieco dłużej we krwi, a najdłużej w moczu. Przy umiarkowanie częstym paleniu marihuany THC utrzymuje się we krwi przez 2-3 dni od użycia, a przy częstym używaniu (codziennie) – nawet do dwóch tygodni. Jeśli chodzi o wykrywalność THC w moczu, to dla pojedynczego użycia substancja psychoaktywna będzie wykrywalna do 3 dni, w przypadku częstego używania – do 10 dni, w przypadku częstego przewlekłego używania – do 21-27 dni.
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy