Kiedy badania wstępne do pracy nie wykazują obecności narkotyków?

Witam mam mieć robione badanie wstępne do pracy i wiem od pielęgniarki ze będzie robione na obecność narkotyków we krwii I moczu A palę marihuane okazyjne raz w miesiącu. Po jakim czasie nic mi nie wyjdzie??

W ślinie obecność THC można wykryć przez bardzo krótki czas. Testy apteczne wykryją obecność THC w ślinie do 72 godzin od wypalenia marihuany czy haszyszu.

We krwi THC, zawarte w marihuanie czy haszyszu można wykryć:
przy umiarkowanie częstym paleniu do 2-3 dni od użycia
przy codziennym paleniu marihuany THC we krwi nawet do 2 tygodni

W przypadku moczu wykrywalność THC zawartego w marihuanie czy haszyszu również jest uzależniona od tego, jak często narkotyki są zażywane:
przy jednorazowym zażyciu THC w moczu wykryć można do 3 dni
przy częstym paleniu do 10 dni
przy bardzo częstym i długotrwałym paleniu THC można wykryć w moczu nawet do 21-27 dni po ostatnim użyciu.