Jaki jest czas utrzymywania się marihuany we krwi?

Paliłem marihuanę oraz haszysz co dzień od ok. 3 lat. Jestem szczupłym, 23-letnim mężczyzną, ok. 178 cm, 70 kg, jeśli to ma znaczenie. Wydaje mi się, iż mam szybką przemianę materii, źle się odżywiam, zazwyczaj jeden syty posiłek w ciągu dnia i jakieś małe przekąski, nie zażywam ruchu, prowadzę bierny tryb życia. Chcę się dowiedzieć, jak długo w mojej krwi hipotetycznie mogą być ślady palenia marihuany. Jeśli to możliwe, proszę powiedzieć, czy istnieje możliwość, że przez własne działanie mogę przyspieszyć jej zniknięcie, np. poprzez zmianę diety, zażywanie leków, witamin, stymulowanie przyrostu krwinek czy większą aktywność fizyczną. Jeśli tak, to jak? Proszę wskazać, ile w przybliżeniu może średnio kosztować laboratoryjne badanie obecności marihuany we krwi?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Chciałabym zwrócić Pana uwagę na fakt, iż niemożliwa jest indywidualna ocena metabolizmu THC we krwi pacjenta. THC najkrócej utrzymuje się w ślinie. Jeśli chodzi o krew, to przy umiarkowanie częstym używaniu okres ten wynosi do 2-3 dni od użycia, natomiast przy częstym używaniu (codziennie) - nawet do 2 tygodni. Liczby te zależne są od ilości palonej marihuany. W przypadku moczu wykrywalność także zależy od częstości użycia: dla pojedynczego użycia - do 3 dni, przewlekłe częste używanie – 21-27 dni.

Jeśli zależy Panu na szybszym wypłukaniu narkotyku z organizmu, wskazane jest picie dużej ilości wody mineralnej. Ilość ta na pewno powinna przekraczać 3 litry płynów. Niestety, nie znam innych metod przyspieszających wydalanie narkotyku, który jak każda substancja chemiczna ma swój indywidualny czas rozkładu.

Koszty testów na wykrywalność THC kształtują się w granicach 100 zł.

Pozdrawiam