Dostępne i skuteczne środki odchudzające

Dzień dobry, proszę o podpowiedź jakie środki odchudzające na receptę są aktualnie dostępne i naprawdę skuteczne? Mam otyłość, kiedyś lekarz rodzinny przepisał mi Zelixe - bardzo pomogła, niestety nie ma już jej w sprzedaży. Proszę o pomoc. Potrzebuję zrzucić ok 20kg. Nie jem dużo, jednak raczej niezdrowo i ciężko mi odrzucić słodycze.

Obecnie jedynym środkiem odchudzającym dostępnym na receptę jest Orlistat, jednak nie jest to najlepsze wyjście z sytuacji. Żadne suplementy i leki bez zmiany odżywiania nie wpłyną na długotrwałe utrzymanie sylwetki. Środki odchudzające budzą wiele wątpliwości i nie są obojętne dla organizmu. Jak każde leki mają też swoje skutki uboczne. Terapie redukcyjne wymagają zaangażowania i pracy, natomiast wszystko jest możliwe do zrobienia, oczywiście z odpowiednią pomocą. Zachęcamy do wizyty u doświadczonego dietetyka, który na podstawie szerokiego wywiadu żywieniowego, analizy masy i składu ciała, wyników zleconych badań krwi przygotuje dla Pani odpowiednią terapię żywieniową, ale co wydaje się bardziej istotne, pomoże Pani w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444