Starania o ciążę u osoby otyłej

Witam mam 32 lata jestem mezatka staramy sie o dziecko od 2 lat. jestem osoba otyla nie wiem do kogo mam sie zglosic by ktos naprowadzil mnie dieta pod katem ciazy nie wiem co kolwiek. Prosze o pomc

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

otyłość utrudnia czasami zajście w ciążę, proszę udać się do pobliskiego dietetyka w celu wprowadzenia zdrowej zbilansowanej diety redukcyjnej.

Pozdrawiam

W świetle ostatnich badań uważa się, że faktycznie nadwaga i otyłość mogą wywołać negatywny wpływ na każdy etap prokreacji, począwszy od procesu zajścia w ciąże, jej przebiegu, a skończywszy na powikłaniach przy porodzie. Nadmierna masa ciała może przyczynić się do nieregularnych miesiączek, podnieść ryzyko bezpłodności i ryzyko wykonywania zabiegów podczas leczenia niepłodności. Z otyłością związane jest także wystąpienie chorób towarzyszących, takich jak hiperinsulinemia oraz insulinooporność. Wpływają one na upośledzenie pracy jajników. Jak Pani widzi otyłość może mieć bardzo negatywny wpływ na procesy zapłodnienia. Zachęcamy Panią do wizyty u dietetyka, w celu zebrania szczegółowego wywiadu i ustalenia indywidualnego programu żywieniowego.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444