Co robić, aby przytyć?

Witam. Mój problem polega na tym, że chciałabym przytyć, ale nie mieć efektu jojo. W ciągu 6 miesięcy schudłam 8 kilogramów. W wakacje ważyłam 49 kilogramów, a teraz 41 przy wzroście 165 cm. Jadłam do 1000 kcal dziennie. Chciałabym przytyć, lecz boję się efektu jojo (boję się, że przytyję za dużo, ze zdwojoną siłą). Jak i co ile mam zwiększać wartość kaloryczną, bo chcę mieścić się w normalnym przedziale zapotrzebowania dziennego dla osoby nastoletniej (wiek mój to 16 lat). Z góry bardzo dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Tempo tycia, tak jak tempo utraty masy ciała nie powinno być zbyt gwałtowne. Oznacza to przyrost około 0,5 do 1 kg na miesiąc. Zwiększając ilość kilokalorii robimy to pomału i stopniowo, tak aby w odpowiednim momencie zatrzymać proces przybierania na masie ciała. Najlepiej być w stałym kontakcie z dietetykiem.

Tempo przemiany materii jest uzależnione od kaloryczności diety (im niższa tym tempo jest wolniejsze), aktywności fizycznej oraz innych indywidualnych czynników. Dlatego stosowanie diety 1000 - 1200 kcal bez uzgodnienia z dietetykiem może spowodować efekt jojo. Najlepiej, abyś udała się do dietetyka po indywidualną dietę lub chociaż wskazówki, które pomogą Ci wyeliminować błędy. Warto również zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz wzbogacać swój jadłospis o zdrowe, pełnowartościowe produkty.

Pozdrawiam.