Jak uniknąć jojo?

Witam, Mam 14 lat i ważę 64 kilo, przy wzroście 166cm. Stosowałam różne diety, które mi pomogły. Pomimo tego chciałabym jeszcze schudnąc, tak do września, gdyż moja dotychczasowa waga mnie nie zadawala. Teraz stosuję dietę kopenhaską przez tydzień i więcej jej już nie chce jej stosować, ponieważ boję się, że później będę miała problemy zdrowotne. Mój problem polega na tym, że nie wiem jaki jadłospis po tej diecie kopenhaskiej stosować, żeby nie przytyć. Przecież nie mogę się od tak przerzucic na jedzenie 1200kcal, skoro ja jadłam połowę mniej. Czy od razu, czyli od poniedziałku mam zastosowac dietę 1000kcal? Czy tzw dietę 10- dniową, gdzie chudnie się stopniowo i przyzwyczaja organizm do dobrego odżywiania, rozpoczynając od 800kcal, później 1000 i na koniec 1200. Czy po tej diecie 10-dniowej nie przytyję, jeżeli stosowałam przez tydzień kopenhaską? Jaki jadłospis mam stosowac, żeby przyzwyczaic organizm i jeść 1200 kcal, odżywiać się zdrowo, a przy tym jeszcze schudnąć i stopniowo jeść coraz więcej? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Stosowanie diety kopenhaskiej i innych popularnych diet odchudzających było błędem. Twój organizm przyzwyczaił się do małej ilości energii, dlatego spowolnił tempo przemiany materii. Takie diety zawsze powodują efekt jojo. Radzę nie popełniać więcej tego błędu i ni stosować diety 10 dniowej. W Twoim wieku, przy takiej masie ciała i wzroście powinnaś spożywać około 1800 kcal. Dzięki temu organizm nie będzie przybierał na wadze, ani magazynował tłuszczu, a Ty będziesz zdrowa i pełna energii. Nie możesz stsować tak niskokalorycznych diet, ponieważ może to doprowadzić do niedoborów pokarmowych, zaniku miesiączki, spowolnienia przemiany materii oraz tak jak wspominałam efektu jojo.
W tym momencie powinnaś zwiększyć spożycie energii do 1200 kcal i co 2 tygodnie ponownie zwiększać o około 100-200 kcal. Aby zmniejszyć przybieranie na masie ciała powinnaś uprawiać dużo sportu. Nie ma innego sposobu, aby zapobiec efektowi jojo. Aktywność fizyczna przyspiesza tempo przemiany materii, która ulegał dużemu spowolnieniu.
Powinnaś zacząć jeść według zdrowych zasad żywienia i stosować się do nich przez całe życie. Nigdy więcej głodówkowych diet! Przeczytaj artykuł http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Nie zapominaj o aktywności fizycznej. Ćwicz minimum 30 minut codziennie. Wykonuj ćwiczenia zarówno na wszystkie partie ciała jak i na określone, z których chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej. Przykładowe zestawy ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.