Ile kalorii dodawać, aby uniknąć efektu jojo po diecie kopenhaskiej?

Witam serdecznie jestem wlasnie w trakcie diety kopenhaskiej I chcialabym uniknac efektu jojo bylam juz raz na tej diecie ale zle do niej podeszlam po zakonczeniu wracając do zlych nawykow żywieniowych teraz wiem ze kaloryczność tej diety jest bardzo niska wiec żeby uniknąć efektu jojo muszę powoli wracac do normalnego zdrowego odżywiania ile tygodniowo kalorii powinnam dodawać aby uniknac jojo I ile kalorii powinnam spożywać mam 32 lata 175 cm i na razie 83 kilo cwicze 4-5 razy w tygodniu.

Witam, nie mam dla Pani dobrych wiadomości, po tak rygorystycznej diecie, unikniecie efektu jojo nie jest niestety możliwe :( Dlatego też specjaliści dietetycy nie zalecają takich drakońskich diet.

Pozdrawiam

Szanowna Pani,

z danych podanych przez Panią jestem w stanie obliczyć BMI (wskaźnik masy ciała). Wynosi on 27,1, co wskazuje na nadwagę. Jeśli chciałaby Pani schudnąć i przede wszystkim zachować piękną sylwetkę na dłużej unikając efektu jojo, nie powinna Pani stosować diety kopenhaskiej. Po pierwsze jest to dieta o małej kaloryczności, jest też uboga w składniki odżywcze. Konsekwencją może być osłabienie organizmu i zawroty głowy. Po drugie jednym z zaleceń podczas stosowania tej diety jest rezygnacja z wysiłku fizycznego. Tymczasem, aby efekt odchudzania był zadowalający i trwały musimy połączyć te dwa elementy ze sobą - zdrowe żywienie oraz wysiłek fizyczny. Biorąc pod uwagę fakt, że ćwiczy Pani 4-5 razy w tygodniu, niebezpieczeństwem dla Pani mogą być duże niedobory, które organizm po "magicznych 13 dniach" będzie chciał uzupełnić. Prawidłowy jadłospis dla osoby, która chce zrzucić zbędne kilogramy powinien być dobrany indywidualnie, zależnie od wielu czynników jak np. masa ciała, wzrost, poziom aktywności fizycznej. W tym celu przeprowadza się wywiad żywieniowy i na jego podstawie można dobrać program do Pani potrzeb. Pochwalam Pani dążenie do zrzucenia zbędnych kilogramów, ale jednocześnie zachęcam do stosowania innych, bezpieczniejszych metod. Odnośnie ćwiczeń, zalecam aktywność o charakterze wytrzymałościowym - mogą to być spacery, marszobiegi, biegi, pływanie czy nordic walking, bardzo ostatnio popularny. Jeśli woli Pani uczęszczać na zajęcia fitness, proszę wybrać takie, gdzie oprócz ćwiczeń kierowanych na konkretne partie mięśniowe, będzie w programie długa rozgrzewka z układem. Gdyby miała Pani pytania lub wątpliwości, służę pomocą. Życzę wytrwałości i powodzenia!