Jak uniknąć efektu jojo?

Witam! Jak wyjsc z diety,mierze ok 165 cm i waze 44,20 kg i dość mocno ograniczalam spożywane kalorie czy dam rady uniknąć efektu jojo?

Dzień dobry,

Twoja obecna waga jest za niska do wzrostu. Za chwilę albo już się pojawiły zaburzenia hormonalne (zanik miesiączki), wypadanie włosów itp.
Powinnaś ważyć najmniej 47 kg.
Nie naspałaś jaką dietę stosowałaś, ile spożywałaś kalorii, co jadłaś.
Ważne jest także w jakim czasie schudnąć (ile kg). Im tempo odchudzania jest szybkie, tym większe ryzyko jojo.
Teraz przez około 4 tygodni powinnaś zwiększyć ilość kalorii o 500 kcal, a następnie o 1000 kcal.Do wartości docelowej 1800 -2000 kcal.

Poczytaj ten artykuł http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania i zacznij żywić się wg niego. Pamiętaj że dieta powinna dostarczać wszystkie składniki odżywcze - białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy sole mineralne.
Wskazane jest także wykonane badań krwi - morfologia, stężenie ferrytyny, albuminy, ręczny rozmaz krwi oraz badane ogólne moczu.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Trudno powiedzieć bez szerszych informacji. Racjonalna dieta ma tę przewagę nad mocnym ograniczaniem kcal, że łatwo wyprowadzić pacjenta przez okres stabilizacji i nabieranie zdrowych nawyków żywieniowych z rygorystycznej diety.