168 cm wzrostu i 71 kg - czy to bardzo źle?

Mam 21 lat, 168 wzrostu i mam ok. 71 kg, ile powinnam schudnąć? Mam bardzo słabą przemianę materii, ograniczając się do 1200 kalorii przez 2 tyg. chudnę ledwo kilogram... Czy to źle, co jest powodem? Od tygodnia ćwicęe na piłce rehabilitacyjnej i staram się trzymać dietę do 1500 kalorii dziennie... czy robię dobrze? Czy ona wspomaga chudnięcie? Ćwiczę na niej mięśnie brzucha, ud oraz pośladków... ok. 20-30 min. dziennie, ćwiczeń jest 8 po 30 powtórzeń... Proszę o radę, ile muszę schudnąć w jakim czasie... Planuję schudnąć 10 kg., gdyż nogi w kroku się ocierają i mam fałdki na brzuchu... Brzuch postaram się usunąć ćwiczeniami, jednak pozostaje problem łydek, które są szerokie, zlane z kolanem i kostką przy stopie, budowa takich jakby bali drewnianych... Co z tym zrobić?
21 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoja masa ciała świadczy o lekkiej nadwadze. Tempo przemiany materii jest uzależnione od kaloryczności diety (im niższa, tym tempo jest wolniejsze), aktywności fizycznej oraz innych indywidualnych czynników. Dlatego stosowanie diety 1200 kcal bez uzgodnienia z dietetykiem może spowodować efekt jojo. Najlepiej, abyś udała się do dietetyka po indywidualną dietę lub chociaż wskazówki, które pomogą Ci wyeliminować błędy. Dieta 1500 kcal może składać się ze zdrowych i wartościowych produktów, ale możesz również spożywać produkty kaloryczne o małej wartości odżywczej, np. produkty typu fast-food czy słodzone napoje. Warto zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia i zacząć się do nich stosować: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Dodatkowo musisz wiedzieć, że optymalne tempo utraty masy ciała u osób z nadwagą to około 0,5 kg na tydzień – im wolniej tym lepiej, ponieważ masz większą gwarancję, że utracone kilogramy nie powrócą.
Oprócz ćwiczeń, które obecnie wykonujesz rób ćwiczenia tlenowe, na całe ciało, np. jogging, pływanie, fitness czy jazda na rowerze, przez co najmniej 30 minut. Dodatkowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie.

Pozdrawiam.