Ilość kalorii na dobę przy ćwiczeniach TBC

Witam, mam 21 lat, 157 cm wzrostu i obecnie ważę 56 kg. Wcześniej ważyłam 50 kg, jednak moim celem jest waga 45-47 kg. Zaczęłam chodzić na zajęcia tbc 4-5 razy w tygodniu. Chciałam się zapytać ile kalorii dziennie powinnam spożywać aby szybko i skutecznie schudnąć? Słyszałam za koło 1200 kalorii dziennie ? Proszę o pomoc :)

Witam,
Pani prawidłowa masa ciała wynosi 51,3kg.
Zaproponowana przez Panią kaloryczność przy tych parametrach ciała, masy i wzrostu, będzie prawidłowe. Gdyby jednak przy tak intensywnych ćwiczeniach, poczułaby się Pani słabo, wystąpiłyby zawroty głowy, należałoby ją zwiększyć do 1400-1500 kcal. Natomiast im wolniejsze chudnięcie tym jest skuteczniejszcze.
Pozdrawiam

Mgr inĹź. Marta Gierlach

Warto zmierzyć podstawową i całkowita przemianę materii przy pomocy analizatorów składu ciała, metodą bioimpedancji. Badanie takie można wykonać w gabinecie dietetyka lub lekarza. Jego zaletą jest to, ze ma pani określoną dokładnie dla siebie kaloryczność diety, która dzięki takiemu dopasowaniu nie powinna powodować nadmiernego osłabienia, zwłaszcza w czasie ćwiczeń. Ponadto warto pamiętać, ze dokładne określenie rzeczywistych potrze kalorycznych a nie teoretycznych, pozwala mieć pewność, ze będzie pani gubić tkankę tłuszczową a nie mięśnie, co skutecznie zapobiegnie efektowi jo-jo.