Ilość spożywanych kalorii a odchudzanie

Mam 20 lat, ważę 65 kg przy wzroście 171 cm. Ile kalorii dziennie jeść by schudnąć ? Chciałaby schudnąć ok. 6 kg

Witam serdecznie,

Dysponuję zbyt mała ilością informacji aby ustalić Pani zapotrzebowanie kaloryczne. Musiałbym znać przynajmniej Pani aktywność fizyczną, styl życia.
Warto udać się do dietetyka na badania składu ciała głównie tkanki tłuszczowej, wody metabolicznej, masy mięśniowej i dopiero wtedy można określić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

Jeżeli chciałaby Pani skorzystać z tego rodzaju pomiarów zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Żeby ustalić dobowe zapotrzebowanie potrzeba więcej informacji, m.in. o aktywności fizycznej, trybie życia itp. Najlepiej skonsultować się z tej sprawie ze specjalistą, który nie tylko policzy ilość kalorii ale też podpowie co i kiedy jeść

Kalorie to nie wszystko! Naukowcy amerykańscy badający skuteczność różnych metod odchudzania się doszli do wniosku, że dla powodzenia kuracji ważna jest nie sama liczba spożywanych kalorii, ale też to skąd one pochodzą. Raport ze swojej obserwacji 120 tys. osób opublikowali w New England Journal of Medicine.
Pozdrawiam serdecznie, Mgr Zuzanna Mroczkowska