Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ilość kalorii dziennie powinna spożywać 14-latka?

Ile kalorii dziennie powinnam jeść ? mam 14 lat i 167cm wzrostu i ważę 55kg. Mam oponkę na brzuchu i chciałabym z niej trochę schudnąć . Więc ile powinnam spożywać kalorii dziennie? :)
14 LAT ponad rok temu

Właściwości korzenia żeń-szeń

Korzeń życia ? tak nazywany jest w azjatyckim obszarze kulturowym żeń szeń. Lekarz Leszek Walentynowicz udziela informacji, dlaczego warto dostarczyć organizmowi żeń szeń, zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym.

Witam, Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne w zależności od aktywności fizycznej to od około 2100-2500 kcal dziennie. Jesteś szczupłą osobą, dlatego utarta masy ciała nie jest dla Ciebie wskazana. Oczywiście powinnaś stosować się do prawidłowych zasad żywienia i odpowiednio często ćwiczyć. To pozwoli Ci wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie a także pozbyć się tkanki tłuszczowej np. z okolic brzucha. Polecam Ci przeanalizowanie i zastosowanie się do porad zawartych w artykule http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0

Witam. Energetyczność diety jest uzależniona m.in. od poziomu aktywności fizycznej, masy ciała, wzrostu, wieku oraz stanu zdrowia. Przeciętne zapotrzebowanie energetyczne dla dziewczyny w wieku 14 lat waha się od 2100 kcal/ dzień (przy niskiej aktywności fizycznej) do 2800 kcal/ dzień (przy wysokiej aktywności fizycznej). Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe, to zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy