Właściwa ilość kalorii dla 12-latki

Witam. Mam 12 lat 164 cm wzrostu i ważę 46 kg. Czy moja waga i wzrost są poprawne? Ile dziennie powinienem zjadać kcal?
12 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała znajduje się w normie. Dzienne zapotrzebowanie energetyczne, w zależności od aktywności fizycznej, waha się pomiędzy 2100-2500 kcal.
Przy bardzo intensywnej aktywności fizycznej (sport wyczynowy) sięga nawet 2700kcal.
Należy jednak pamiętać, aby dostarczać tę energię w postaci zdrowych produktów spożywczych.

 Roma Wojtewicz

Witaj,
Twoje BMI (Body Mass Index) to 17,1. Prawidłowy wskaźnik masy ciała zaczyna się od 19,5 BMI. W Twoim wieku zapotrzebowanie kaloryczne jest duże - do ok. 2500 kcal. Często bardzo trudno jest ustalić samodzielnie zbilansowaną dietę, dlatego gorąco polecam wizytę u dietetyka, który pomoże w rozpisaniu zdrowej, zbilansowanej diety i ustaleniu najbardziej optymalnej aktywności fizycznej.
Pozdrawiam!