Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam,

Takie diety mogą być zgubne, ponieważ wyniszczają organizm i tak naprawdę tkanka tłuszczowa może nie zniknąć, a po cyklu dietetycznym może nawet się zwiększyć. Żeby określić ilość kalorii, które trzeba przyjąć wraz z pożywieniem należy określić także styl życia (czy jest się aktywnym, czy ma się pracę biurową-bardzo ważna kwestia). Ile Pani powinna schudnąć? Najlepiej stanąć przed lustrem i określić się, czy Pani odpowiada swoja figura czy też nie. Jeśli tak jest OK, jeśli nie zalecam prawidłowe odżywianie oraz trening fizyczny.

Pozdrawiam,

Grzegorz Wichrzycki
Trener Personalny - www.freebody.pl
Trener Personalny Online - www.freebody-online.pl

Trener personalny, założyciel Freebody, redaktor blogów o tematyce fitnessowej, masażysta.
0

Witam prawidłowe BMI przy tym wzroście będzie w przedziale wagowym 47- 62 kg, Na dzień dzisiejszy wynosi ok 22 i jest prawidłowe, to od pani zależy ile chce pani ważyć i jak się czuje. Kaloryczność diety dobrze jest zwiększać o 100 kcal co tydzień, wtedy unikniemy efektu jojo/ U pani jeżeli jest odpowiednia aktywność fizyczna to nawet do 2000 kcal- wtedy nie powinno być spadku ani wzrostu masy ciała. Jezeli w diecie był deficyt kaloryczny 1000 kcal - stąd wynik 4kg/4 tygodnie. Może pani z tygodnia na tydzień zwiększyć np. do 1500 kcal i tak będzie deficyt 500 kcal, a pani powoli będzie chudnąć.

0

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy