Ile kalorii dziennie powinna spożywać osoba, która chciałaby schudnąć?

Witam, mam 21 lat. Przy wzroście 175 cm waże 65 kg. Postanowiłam schudnąć, w tym celu zaczynam ćwiczyć min 5 razy w tygodniu, zaczynając od łatwych ćwiczeń będę stopniowo zwiększać intensywność i czas. Ile kalorii dziennie powinnam spożywać? Z licznych kalkulatorów wyszło mi ok. 2500kcl aby utrzymać wagę, 2050 aby schudnąć (15% białka, 25% tłuszczy, 60% węglowodanów). Czy są to prawidłowe wyniki? Czy samo liczenie kalorii i ćwiczenia wystarczą? Czy potrzebna jest restrykcyjna dieta?

Przy wzmożonej aktywności fizycznej 2000 kcal może okazać się za mała. Aby racjonalnie redukować masę ciała (która w Pani przypadku już jest prawidłowa) należałoby przeanalizować Pani żywienie i dobrać kaloryczność oraz rozkład białek, tłuszczy i węglowodanów. Należy Pamiętać, że żadna restrykcyjna dieta nie będzie korzystna w długofalowym rozliczeniu, a może przynieść więcej szkód dla zdrowia.

Zachęcam do skorzystania z usług dietetyka np. drogą online.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)