Ile mam spożywać kalorii dziennie, żeby nie przytyć?

Witam,Mam 19 lat, 154 cm wzrostu i wagę która się waha między 49 a 50. Zapragnęłam trochę schudnąć, więc od miesiąca ćwiczę 6-weidera, jakieś 20 minutowe ćwiczenia na uda i pośladki. Z jedzeniem było różnie. Starałam się ograniczyć słodycze- z trudem. Nie słodzę natomiast herbaty. Od kilku dni spożywam 1000 kcl, żeby zobaczyć czy coś to da. Ile mam spożywać kalorii dziennie, żeby nie przytyć? Od razu mówię, że nic smażonego nie jem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Biorąc pod uwagę fakt, że jest Pani osobą niewysoką Pani całodzienne zapotrzebowanie energetyczne powinno się kształtować na poziomie 1500-1800 kcal w zależności od aktywności fizycznej (przy podstawowej przemianie materii na poziomie 1100-1200 kcal). Polecam zrezygnować z diety o kalorycznosci poniżej Pani podstawowej przemiany materii, gdyż jest to system dozwolony wyłącznie bez podejmowania aktywności fizycznej, ponadto ponieważ jest to niefizjologiczne to uzyskane efekty znikną zapewne szybciej niż się pojawiły. Jeżeli będzie się Pani trzymała 1500 kcal i ćwiczeń to uzyska Pani trwały efekt utraty wagi w dłuższym okresie czasu. Chęć skorzystania z diety o niższej kaloryczności polecam skonsultować ze specjalistą.

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej. Dieta 1000 kcal jest dietą dość nisko energetyczną i ciężką do prawidłowego zbilansowania i może nie pokrywać podstawowego zapotrzebowania organizmu.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Proponowałabym kaloryczność 1400-1500kcal, żeby nie dopuścić do niedoborów pokarmowych u tak młodej osoby. Trzeba całościowo patrzeć na dietę, a nie tylko na odcinek czasu 2-3 miesiąca. Ciężko zapanować nad ochotą na słodycze, ponieważ kaloryczność 1000kcal to za mało, pojawia się głód i wtedy najczęściej pojawia się myśl "coś słodkiego".