Ile kalorii spożywać przy aktywności ruchowej?

Witam jestem kobietą mam 29lat, 172cm, waga 66kg. Chciałabym nieco schudnąć 7kg. Wykonuję pracę siłową codziennie na wsi na gospodarstwie. Jestem aktywna ruchowo. Ile kalorii powinnam spożywać?

Witam,

Pani BMI wynosi 22,3 co oznacza, że ma Pani prawidłową masę ciała.
Dla podanego wzrostu prawidłowa masa ciała mieści się w granicach 55-73 kg, dlatego jeśli w wadze 59 kg czuje się Pani najlepiej nie widzę przeszkód żeby dążyć do wymarzonej masy ciała.

Podstawą rozsądnej redukcji masy ciała jest wprowadzenie diety opartej na 5 posiłkach w równych odstępach czasowych (3-3,5 godziny). Wiem, że praca na gospodarstwie zaczyna się wcześnie rano więc należałoby dobrze zaplanować pory przyjmowania posiłków. Kolację proszę spożywać nie później niż 2 godziny przed snem. Wszystkie słodzone napoje proszę zamienić na wodę, a dietę oprzeć na produktach o niskim IG (tabele IG znajdzie Pani w internecie).
Jeśli chodzi o obróbkę termiczną proszę wybierać głównie: gotowanie na parze, gotowanie tradycyjne, pieczenie w rękawie, duszenie bez wcześniejszego obsmażania. Absolutnie proszę zrezygnować ze smażenia.

Patrząc na to, że Pani całkowita przemiana materii mieści się w granicach 2400 kcal, powinna Pani zacząć dietę od pułapu 1500 kcal, co dałoby spadek masy ciała o około 0,8-1 kg tygodniowo.

WAŻNE jest to aby dieta była indywidualnie dobrana do Pani potrzeb i możliwości, a jednocześnie zaspakajała zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze. Dlatego też w celu doboru diety odsyłam do dietetyka bądź zapraszam do współpracy on-line www.activ-diet.pl

Mimo wzmożonej aktywności na gospodarstwie proszę pomyśleć o zaplanowanym wysiłku fizycznym bo nic tak dobrze nie wpływa na naszą sylwetkę jak połączenie odpowiedniej diety z dobrze zaplanowaną aktywnością fizyczną.

Trzymam kciuki,
Kamila Kończak

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska