Dopuszczalna ilość kalorii w diecie redukcyjnej

Witam jestem kobietą mam 28 lat, 170 cm aktywność średnia fizyczna. Ważę 58 kg, chciałabym schudnąć 3kg. Ile kalorii powinna zawierać moja dieta redukcyjna?

Dzień dobry,

Aby schudnąć 3 kg czasem wystarczy wyeliminować błędy żywieniowe i przyjmować regularne posiłki co 3-4 godziny, nie pić alkoholu i ograniczyć wysoko przetworzone produkty.
Kaloryczność diety nie powinna być niższa niż 1500 kcal i należny zwiększyć aktywność fizyczną.
Jeżeli masz trudności w doborze diety, stosowałaś już diety które skończyły się jojo, koniecznie zgłoś się do dietetyka. Dieta zawsze powinna być ustalana indywidualnie, wówczas przynosi najlepsze efekty w krótkim czasie.

Witam, proszę nie koncentrować sie na diecie redukcyjnej i na liczeniu kalorii. Proszę postarac się aby każdy posiłek był zbilansowany, zrezygnować z przekąsek ( nawet zdrowych) zwiekszyć aktywność fizyczną a efekt pojawi sie sam, pozdrawiam

Dr n. med. Aneta KoĹcioĹek

Kaloryczność diety redukcyjnej ustala się indywidualnie , najlepiej nie za pomocą wzoru, ale w oparciu o analizę składu ciała metodą bioimpedancji . Mamy wtedy precyzyjnie określoną wartość podstawowej przemiany materii, która zależy nie tylko od wzrostu, wieku, płci, lecz także od udziału masy mięśniowej w organizmie - czyli jest cechą charakterystyczną dla danej osoby. Podstawowa przemiana materii stanowi podstawę do ustalenia poziomu kaloryczności diety redukcyjnej dla danej osoby.