Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to prawda, że żeby schudnąć trzeba spalać więcej kalorii niż się spożyło?

Witam! Czy to prawda, że żeby schudnąć to należy spalać więcej kalorii niż się spożyło? Powiedzmy, że zjadłam dziennie ok. 2000 kalorii, to powinnam na siłowni spalać 3000? Pozdrawiam.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam serdecznie, zgadza się, Należy zredukować ilość dostarczanych kcal w posiłkach lub/i zwiększyć intensywność wysiłku fizycznego. Należałoby wyliczyć Pani zapotrzebowanie energetyczne, również biorąc pod uwagę aktywność fizyczną i odpowiednio zredukować ilość dostarczanych kcal. Ważne jest aby tempo spadku wagi było ok 0,5-1kg na tydzień. Tylko powolna redukcja masy ciała zapewni trwałe efekty

pozdrawiam
Małgorzata

0

Witam,

aby schudnąć trzeba być na tzw. ujemnym bilansie energetycznym. Powinna Pani spożywać mniej kcal niż wskazuje na to Pani czynna przemiana materii.
Na początku należałoby ją obliczyć a jest to możliwe dzięki kalkulatorom dostępnym w internecie lub na wizycie u dietetyka przy pomocy specjalnego analizatora. Dieta powinna być przy tym zdrowa i pełnowartościowa.

Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam serdecznie.
Każdy z nas ma tak zwaną podstawową przemianę materii. Jest ona zależna od masy ciała, wzrostu i wieku. Jest to podstawowa wartość energii którą nasz organizm potrzebuje aby normalnie funkcjonować. Natomiast na całkowitą przemianę materii wlicza się również aktywność fizyczna. Powoduje to zwiększenie zapotrzebowania organizmu na energię. Jeśli chcemy zmniejszyć masę ciała, musimy zmniejszyć ilość dostarczanej energii. Racjonalna dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną przyniesie pożądany efekt.
Jeśli średnio spożywamy od 2000-2500 kalorii dziennie – powinniśmy redukować ich ilość o 10-15%. Jeżeli radykalnie zmniejszymy ilość dostarczanych kalorii nasz organizm zacznie funkcjonować w trybie głodu.

Monika Frank
http://poznan.mojdietetyk.pl/

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy