Stosowanie octu jabłkowego na odchudzanie

Od 3 tygodni piję 3 razy dziennie ocet jabłkowy( po 2 łyżki na szklankę wody).Ocet robię w domu. Piję go, aby schudnąć i dodatkowo słyszałam, że wpływa pozytywnie na skórę. Mam pytanie, czy muszę robić przerwy w trakcie picia octu???? Pozdrawiam.

Aby schudnąć przede wszystkim należy zmienić nawyki żywieniowe. NIE MA DIETY CUD!!! Kilkukrotne picie octu nie sprawi iż zmienimy nawyki żywieniowe, a przy tym nie schudniemy. A nawet jeśli schudniemy, to efekt jojo jest gwarantowany. Podczas odchudzania należy zwracać uwagę na częstość spożywania posiłków (5 posiłków dziennie => małe, ale częste), odganiczenie kaloryczności oraz wprowadzenie racjonalnego żywienia => pełnoziarniste produkty zbożowe, dużo warzyw i owoców, dużo ryb i chudego mięsa => ograniczyć tłuszcze zwłaszcza zwierzęce.

p.s. pozytywnie na skórę wpływa regularna aktywność fizyczna :)))

Witam,
wypijanie 3xdziennie preparatu z octem jabłkowym, może doprowadzić do zakwaszenia organizmy i niewydolności nerek. Proszę z dużą rozwagą podchodzić do tego typu sposobów.
Sylwia Beyer-Wygońska