Stosowanie octu jabłkowego przy zakwaszeniu żołądka

Witam co do zakwaszenia żołądka podobno dobrym sposobem jest ocet jabłkowy ale czy nawet spożywanie przed posiłkiem 2 łyżek z wodą tego specyfiku może wpłynąć na odwapnienie kości i sprzyjać osteoporozie? słyszałem ze zwykły ocet ma te właściwości odwapniające a co z octem jabłkowym? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Pana,

ocet jabłkowy ne zaszkodzi kościom. Proszę jednak robic przerwy w strosowaniu octu jabłkowego. Proszę także pamietać, że najważniejsza jest zrównoważona dieta!
Zachowanie odpowiednich proporcji żywności o charakterze kwasowym i zasadowym zapewni równowagę w Pana organizmie.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk