Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam serdecznie,

Stosowanie octu jabłkowego jest bezpieczne, jeżeli nie przekroczymy zalecanych dawek oraz nie mamy ku temu indywidualnych przeciwwskazań np różnego typu problemy z żołądkiem. Proszę jednak pamiętać, że ocet jabłkowy może zaburzać wchłanianie niektórych substancji leczniczych, ze względu na swój odczyn
Picie octu jabłkowego wspomaga spadek masy ciała i redukcję tkanki tłuszczowej zwłaszcza z okolicy brzucha. Jego korzystne właściwości polegają na poprawie procesu trawienia przez przyspieszenie syntezy enzymów trawiennych i zwiększenie wydzielania soków żołądkowych, ponadto związki w nim zawarte, głównie pektyny regulują perystaltykę jelit. Kwas octowy kontroluje równowagę zasadowo-kwasową organizmu, która często zostaje naruszona podczas stosowania różnego rodzaju głodówek i diet odchudzających.
Musi jednak Pani pamiętać że podstawą jest PRAWIDŁOWA DIETA. Ocet jabłkowy należy traktować jako środek wspomagający odchudzanie. dużą rolę odgrywa także aktywność fizyczna. Połączenie odpowiednio zbilansowanej diety i ruchu daje najlepsze efekty.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Ocet nie wpływa dobrze na wątrobę , nie polecam.
Pozdrawiam

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy