Możliwość picia octu jabłkowego w celu schudnięcia 15 kg

Witam Choruje na rzs i przyjmuje methotrexat chciałabym schudnąć 15 kg czy mogę pić ocet jabłkowy??

Witam Panią,

Ocet jabłkowy nie jest szkodliwy dla zdrowa jeżeli pijemy go po odpowiednim rozcieńczeniu w wodzie i nie mamy problemów z przewodem pokarmowym. Przeciwwskazaniem do picia octu jabłkowego są choroby wrzodowe, problemy żołądkowe, wrażliwy żołądek oraz zalecenia lekarskie zakazujące stosowania produktów spożywczych kwaśnych. Jego głównym składnikiem są pektyny, które budują ściany komórkowe roślin i zawarte są w rozpuszczalnych włóknach błonnika. Dostarczone do ludzkiego układu pokarmowego przyśpieszają metabolizm, ułatwiają trawienie i usprawniają perystaltykę jelit. Zmniejszają także stopień przyswajania i odkładania tłuszczu w komórkach. Składniki octu jabłkowego przyspieszają syntezę enzymów trawiennych i zwiększają wydzielanie soków żołądkowych.
nie mniej jednak picie samego octu jabłkowego nie pomoże Pani w redukcji wagi !! Niezbędna jest odpowiednio zbilansowana i zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk