Czy picie octu jabłkowego rzeczywiście pomaga w walce z kilogramami?

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy picie octu jabłkowego rzeczywiście pomaga w walce z kilogramami także przy niedoczynności tarczycy? Stosuję dietę, zjadam 4-5 posiłków dziennie, napojów gazowanych nie piję, ograniczam słodycze, zamieniłam chleb pszenny na żytni, wodę wypijam najmniej 1,5 litra. Staram się także być aktywna fizycznie. nie oczekuję, że picie samego octu jabłkowego zdziała cuda. Jeżeli ocet jabłkowy rzeczywiście pomaga to jak powinno się go stosować? Czy kupiony w sklepie także jest zdrowy? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Dzień dobry, Ocet jabłkowy może działać drażniąco na układ pokarmowy. Może on dostarczać kilku wartościowych składników pokarmowych, ale przeciwwskazany jest dla osób, które mają problemy z żołądkiem (wrzody, refluks, zaburzenia kwasowości). Sam w sobie nie ma w żaden sposób udokumentowanego działania sprzyjającego redukcji tkanki tłuszczowej. Jego odchudzające właściwości są mitem, który powstał na fali jego popularności. Tak, jak to bywa z innymi "magicznymi" produktami, lista ich cudownych właściwości zwykle bardzo szybko się poszerza i zaczynają pomagać na wszystko, choć to tylko mity. :) Może Pani rozważyć wizytę u dietetyka, żeby w mniej drażniący dla układu pokarmowego sposób poprawić dietę i dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych. :)
Pozdrawiam i życzę zdrowia,
Marek Aleksander Przondo
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://facebook.com/dietetycznyguru/