Czy ocet jabłkowy stosować rozcieńczony?

Witam serdecznie. Mam 47 lat i przewlekle choruje na nadcisnienie tetnicze regularnie biore leki tj. nebivolek, loriste h i histigen 24. Poza tym czesto miewam zgage. od znajomej otrzymałam ocet jabłkowy (vitasur original apfelesiing trank, ktory zawiera 10 witamin) Czy moge go stosowac w formie rozcienczonej z woda bez zadnych konsekfencji zdrowotnych? W jakich proporcjach mam go rozrabiac i ile czasu stosowac? Po jakim okresie przerwy wrocic do kuracji? Czy na pewno jest bezpieczny?

Dzień dobry,
Ocet jabłkowy może działać drażniąco na układ pokarmowy, szczególnie w przypadku, kiedy już odczuwa Pani zgagę w codziennej diecie. Może on dostarczać kilku wartościowych składników pokarmowych, ale przeciwwskazany jest dla osób, które mają problemy z żołądkiem (wrzody, refluks, zaburzenia kwasowości).
Nie polecam stosowania tego specyfiku w Pani diecie. Polecam natomiast skonsultować się z dietetykiem, ponieważ warto byłoby wprowadzić zmiany w nawykach żywieniowych, żeby zminimalizować występującą zgagę i dostarczyć wszystko, co zawiera ocet w mniej drażniący dla układu pokarmowego sposób. :)
Pozdrawiam i życzę zdrowia, Marek Aleksander Przondo Dyplomowany dietetyk http://dietetyczny.guru/ http://facebook.com/dietetycznyguru/