Dlaczego waga stoi w miejscu, mimo zdrowego odżywiania?

Dlaczego waga stoi w miejscu pomimo zdrowego odchudzania i zywienia? co mogę robić żle? Stosuje dietę 1500 kcal mam 28 lat, 174 wzrostu 58 kg nie jem słodyczy, fast fodów tylko co zdrowe. Zależy mi na utracie 4 kg pozdrawiam
28 LAT ponad rok temu

Witam,
brak ubytku masy ciała nie oznacza błędu. Najprawdopodobniej organizm "nie widzi" sensu biologicznego w gubieniu dalszej ilości kilogramów lub uważa, że taka utrata może być dla niego niekorzystna (np. może prowadzić do niedostatku w ilości tkanki tłuszczowej i zaburzeń hormonalnych)- obiektywnie, ilość kilogramów zaczyna być niewystarczająca. Jeżeli udało się już w ostatnim okresie schudnąć, może to być także skutek fizjologicznego przestoju, zupełnie naturalnego w procesie redukcji masy ciała.
Proponuję utrzymać dotychczasowe racjonalne żywienie na poziomie nie mniejszym niż 1500 kcal i dać sobie czas, przyglądając się jednocześnie czy nawodnienie jest wystarczające (ale nie przesadne!) i równomierne w ciągu całego dnia. A sprawę ostatnich 4 kilogramów, o znikomym wpływie na efekt urodowy pozostawić w tyle :)
Z pozdrowieniami, Justyna Siwiela