Przytyłam po odchudzaniu, więc jak wrócić do dawnej wagi?

Witam ! Mam 14lat i 153 cm wzrostu. Waże 50 kg i chciałabym schudnąć. 2 lata temu zaczełam sie odchudzać i dziennie spożywałam tylko 600 kcal. Schudłam, lecz teraz waże 10 kg więcej. Co moge zrobic, aby powrócić do dawnej wagi? Prosze o pomoc.

Witam, Twoja masa ciała zmienia się wraz z wiekiem i wzrostem – to naturalne. Powrót do dawnej masy ciała nie powinien być Twoim celem. Rozumiem, że nie jesteś zadowolona ze swojego ciała, dlatego skup się raczej na zwiększeniu aktywności fizycznej i wprowadzeniu zdrowych zasad żywienia na całe życie, a nie na krótkoterminowych dietach cud, których skutkiem jest tzw. efekt jojo – odzyskiwanie dawnych kilogramów i to z nawiązką. Przede wszystkim zapomnij o dietach typu 600 kcal. Minimum w Twoim wieku to 1500 kcal i tego się trzymaj. Proponuję zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie i zmienić nieco częstotliwość ćwiczeń – do 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Pozdrawiam.