Mobilizacja dla skutecznego odchudzania dla 13-latki

jak skutecznie schdnąć w wieku 13 lat....? mam 158 cm wzrostu przy wadze 57 kg...ostatnoi schudłam 6 kg więc to sukces ale teraz nie mogę się zmobilizować i chcę jakiejś porady .....♥
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Na tym forum pada wiele takich pytań od młodych ludzi. Zawsze podkreślam istotę zdrowego, urozmaiconego, pełnowartościowego jadłospisu, który zadba o rozwój młodego organizmu. Trudne jest chudnięcie w pojedynkę, może poszukasz "mentora" który będzie Cię motywował, doradzał, któremu będziesz mogła się zwierzyć. W dietoterapii spotkania z dietetykiem są nieodłącznym jej elementem.

Skuteczne odchudzanie jest w wielu przypadkach trudnym procesem, niezależnie od wieku czy celu, do którego dążymy. Najlepiej jest kierować się zasadami zdrowego, zbilansowanego odżywiania, szczególnie w wieku 13 lat, gdzie organizm jest w fazie rozwoju i wzrostu. Idealnym wyjściem jest spadek masy ciała pod okiem specjalisty, wtedy mamy pewność, że jest to zdrowe. Główną motywacją do odchudzania powinna być zdecydowanie chęć o zadbanie o nasze zdrowie.