Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mobilizacja dla skutecznego odchudzania dla 13-latki

jak skutecznie schdnąć w wieku 13 lat....? mam 158 cm wzrostu przy wadze 57 kg...ostatnoi schudłam 6 kg więc to sukces ale teraz nie mogę się zmobilizować i chcę jakiejś porady .....♥
KOBIETA ponad rok temu

Oznaczenia na ekologicznych jajkach

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz
36 poziom zaufania

Na tym forum pada wiele takich pytań od młodych ludzi. Zawsze podkreślam istotę zdrowego, urozmaiconego, pełnowartościowego jadłospisu, który zadba o rozwój młodego organizmu. Trudne jest chudnięcie w pojedynkę, może poszukasz "mentora" który będzie Cię motywował, doradzał, któremu będziesz mogła się zwierzyć. W dietoterapii spotkania z dietetykiem są nieodłącznym jej elementem.

0

Skuteczne odchudzanie jest w wielu przypadkach trudnym procesem, niezależnie od wieku czy celu, do którego dążymy. Najlepiej jest kierować się zasadami zdrowego, zbilansowanego odżywiania, szczególnie w wieku 13 lat, gdzie organizm jest w fazie rozwoju i wzrostu. Idealnym wyjściem jest spadek masy ciała pod okiem specjalisty, wtedy mamy pewność, że jest to zdrowe. Główną motywacją do odchudzania powinna być zdecydowanie chęć o zadbanie o nasze zdrowie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy