Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam,

W tak młodym wieku nie powinnaś się odchudzać. Jest nie niewskazane ze względu na Twoje zdrowie i rozwój (jesteś w wieku dojrzewania i musisz dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości energii, żeby prawidłowo się rozwijać). Z pewnością powinnaś się wystrzegać restrykcyjnych diet odchudzających, które rozregulują Twój metabolizm i doprowadzą do efektu jojo. Każdą próbę odchudzania powinnaś podejmować pod okiem specjalisty- dietetyka lub lekarza. Pamiętaj, że jesteś w wieku aktywnego wzrostu i Twoja masa ciała może bardzo szybko się wyrównać.

Na początek jednak zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i skoryguj swój codzienny jadłospis, a złe nawyki żywieniowe zamień na zdrowe. Dowiesz się o nich z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej. Codziennie powinniśmy ćwiczyć około 30-40 minut. Nie unikaj lekcji wychowania fizycznego, czas wolny spędzaj na sporcie z przyjaciółmi, a nie na telewizji czy komputerze. Ćwicz też w domu. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam. 

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy