Nadwaga a brak aktywności fizycznej

Witam Mam 13 lat waże 85kg a mój wzrost to 166 cm. Nie jem hamburgerów frytek itp. Słodyczy też za dużo nie jem. Może to dla tego że nie za dużo się ruszam. Proszę o pomoc
13 LAT ponad rok temu

Witam, prawdopodobnie powodem Twojej nadmiernej masy ciała jest brak aktywności fizycznej oraz nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Unikanie fast foodów i słodyczy to nie wszystko. Warto, abyś zapoznał się z zasadami prawidłowego żywienia i spróbował wprowadzić je w swoje codzienne życie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Równie ważna jest regularność w uprawianiu sportu – ćwicz najlepiej 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Zacznij od ćwiczeń mało intensywnych, a dalej zwiększaj tempo i ewentualne obciążenie. Pozdrawiam.