Prawidłowa waga dla 12-latki przy braku aktywności fizycznej

Mam 12 lat, 150 cm i ważę 56 kilogramów, nie uprawiam sportu, nie ćwiczę na w-f, ponieważ mam kontuzje..Czy powinnam schudnąć?
12 LAT ponad rok temu

Witaj,
Odpowiednia waga dla Twojego wzrostu i wieku to 40 - 45 kg, czyli około 10 kg ważysz za dużo. Powinnaś schudnąś nie tylko dla właściwego rozwoju, ale również kontuzji. Gdyż nadwaga obciąża stawy, kręgosłup - narząd ruchu.
Jeśli nie możesz ćwiczyć, to nie oznacza że nie możesz schudnąć. W większości przypadków jest możliwe chodzenie na basen oraz spacery - 1-2 godzinne.
Zmień dotchczasowe nawyki żywieniowe - ogranicz słodycze, żywność typu fast food. Spożywaj regularnie posiłki!
Zapoznaj się z tym artykułem http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania i wprowadź zmiany do swojego życia.
Kaloryczność diety nie powinna być niższa niż 1500 kcal.