Jak wrócić do normalnego odżywiania i zapotrzebowania?

Musiałam przytyć więc jadlam powyżej zapotrzebowania. Teraz moje pytanie jak wrócić do normalnego odżywiania aby nie stracić tego co udało mi się osiągnąć? Mam 20 lat, 161 cm wzrostu a moja obecna waga to 48kg .

Witam,
wszystko zalezy co Pani jadła, żeby uzyskać szybki przyrost masy ciała. Jeżeli dieta była dobrze zbilansowana i opierała się tylko na zwiększonej wartosci kalorycznej, to proszę ją stopniowo zmniejszać, aż do ok 2600 kcal-2700 kcal.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 18,5, co wskazuje na wagę zdrową ale w dolnej granicy. Jeżeli jeszcze trochę Pani przytyje to nie zaszkodzi więc może warto utrzymać przez jakiś czas dodatni bilans diety. Jeżeli zdecyduje się Pani na stabilizację to proszę delikatnie zmniejszać kaloryczność i stopniowo wychodzić z diety. Zalecam zmniejszać kaloryczność około 100kcal na tydzień. Obserwuje Pani swoje ciało a może przy danej kaloryczności nie będzie Pani bardzo tyła to można ją utrzymać na stałe.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,
Pani dobowe zapotrzebowanie kaloryczne wynosi ok. 1850 kcal. Wg norm wykazuje Pani niedowagę w ilości 10 kg. Aby zwiększyć masę ciała powyżej obecnego poziomu powinna Pani przyjmować ok. 2100 kcal dziennie, natomiast jeśli chce Pani utrzymać osiągniętą wagę powinna Pani spożywać 5 posiłków dziennie w odstępach 3-4 godzinnych (ostatni posiłek 3-4 godziny przed snem) o kaloryczności 1850-1900 kcal, czyli na poziomie własnego dobowego zapotrzebowania.
Pozdrawiam,

Anna