Czy już teraz zawsze będę musiała spożywać taką ilość kalorii?

Witam, od 7 miesięcy odżywiałam się w miarę zdrowo - 5 posiłków dziennie, własne gotowanie, bez smażenia, mało słodkości - jeśli już to własnej produkcji :), sporo warzyw. Dziennie około 1600 - 1700 kcal - do tego ćwiczenia 6x w tygodniu po ok. 1h. Schudłam do wagi 52 przy wzroście 164 cm ( w 7 miesięcy z 59 kg). Teraz chciałabym już jeść więcej kalorii i ćwiczyć ok 4-5 razy w tygodniu. Jednak kiedy zaczynam jeść więcej kalorii tak ok 2000 zaczynam spowrotem tyć. :( Czy już teraz będę musiała jeść już zawsze 1700 kcal? Wg różnego rodzaju kalkulatorów wychodzi że przy takiej aktywności 2000 to nawet za mało - powinnam jeść ok 2100 - 2200. Ale ja już od 2 tygodni zaczęłam tak jeść a mój brzuch rośnie...Proszę o pomoc

Witam,

jeżeli osiągnęła Pani swoja wagę docelową to należy zwiększyć stopniowo kaloryczność, np co 1-2 tygodnie o 100kcal, aż kaloryczność będzie wynosić tyle ile potrzebuje Pani organizm np 2100 kcal.