Kiedy waga zacznie się zwiększać?

K,19 Witam, przez ostatnie kilka miesięcy stosowałam (niestety) bardzo restrykcyjne diety 800 - 1200 kcal. Schudlam w ten sposób 13 kilo i zaczęłam zwiększać kalorie powoli o 50 - 100 co kilka dni. Aktualnie od 2 miesięcy jem 1550 kalorii i waga stoi w miejscu. Jestem bardzo aktywna, ćwicze 5 lub 6 dni w tygodniu po 3 godziny dziennie - silownia, cardio, rozciąganie, spacery, cwiczenia typu pilates, jazda na rowerze... Moja dieta również jest zróżnicowana i bogata w witaminy, pilnuje także odpowiedniego rozkładu makrosów. Moje wyniki krwi wyszly bardzo dobrze, także nie mam żadnych obaw co do mojego stanu zdrowia po tej diecie. Jednak mam wrażenie że mój metabolizm bardzo spowolnił. 1550kcal to jednak dosyc malo aby było to moje "0 kaloryczne". Zdaję sobie sprawę, że jestem drobnej budowy - 158cm i 47kilo wagi, jednak nie chce mi się wierzyć ze przy takiej aktywności mam tak male zapotrzebowanie rzędu 1550. Chciałabym naprawić metabolizm, żeby móc jeść więcej a w dalszym ciągu utrzymać wage bez obawy przytycia. Nie wiem czy jeżeli bym teraz jadla 1700 kalorii, co według kalkulatora jest moim zapotrzebowaniem, to czy nie przytyje, jeżeli jedzac 1550 waga stoi. Liczę na odpowiedź, dziękuję :^)

Dzień dobry

Jak sama Pani pisze jest Pani osobą bardzo aktyną "ćwiczę 5 lub 6 dni w tygodniu po 3 godziny dziennie" więc 1550 kcal to zdecydowanie za mało. Być może po drastycznym odchudzaniu Pani metabolizm nieco zwolnił ale to właśnie czas aby go przyspieszyć :)

Proszę stopniowo zwiększać kaloryczność posiłków i obserwować organizm. Pani czynne zapotrzebowanie energetyczne jest z pewnością powyżej 2tys.

Zastanowiłabym się także czy 3h ćwiczeń dziennie 6x w tyg to nie za dużo. Proszę pamiętać, że organizm też musi mieć czas na odpoczynek, regenerację. Nie zawsze więcej ćwiczeń to lepsze efekty.

Jeżeli miałaby Pani jeszcze pytania to zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl