Dieta na przybór masy a szybki metabolizm

Witam. Chciałem zwiększyć masę mięśniową, moje dzienne zapotrzebowanie przy wadze 70kg wynosi 3000 kcal. Spożywałem 4200 kalorii dziennie przez miesiąc nie przytyłem. Podczas takich dużych porcji jedzenia musiałem korzystać z toalety 3-4 razy dziennie, dlatego uważam że jest to główny powód przez który nie przybrałem na masie. Czy korzystanie 3-4 razy dziennie z toalety przy takiej liczbie kalorii i moim metaboliźmie jest normalne? Jak mogę spowolnić metabolizm? Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przy spożywaniu dużej ilości pokarmów i dobrej przemianie materii może występować taka liczba wypróżnień. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.