Sposoby na spowolniony metabolizm

Witam, mam 18 lat, 167 cm wzrostu, ważę 57 kg. Mam raczej wolny metabolizm, nie jestem zadowolona ze swojego ciała i chciałabym schudnąć. Od 3 tygodni ćwiczę po około 50 minut 5-6 razy w tyg. i nie jem słodyczy, a od 1,5 tygodnia zaczęłam zdrowiej jeść i liczyć kalorie. Jak się okazuje zjadam około 1000-1100 kcal dziennie i nie odczuwam głodu. Staram się wypijać 1,5-2 l. płynów. Czy powinnam "na siłę" zwiększyć kaloryczność posiłków i jeśli tak to w jaki sposób? Z góry dziękuję za odpowiedź

Mgr Martyna GorczyĹska

1000 kcal dziennie to zdecydowanie za mało, tym bardziej przy ćwiczeniach. Stosowanie tak restrykcyjnych diet to zapewne przyczyna spowolnionego metabolizmu. Proponuję udać się do dietetyka, który ułoży dla Pani odpowiedni jadłospis

Przyczyną spowolnionego metabolizmu może być właśnie przyjmowanie 1000kcal. Najlepeiej udać się do dietetyka który ułoży indywidualny jadłospsis.
Pozdrawiam