Konsekwencje diety 800 i 1000 kcal

Jakie mogą być konsekwencje diety 1000 kcal, 800 kcal?

Witam,

Diety, o których Pani wspomniała należą do diet restrykcyjnych. Jest wiele negatywnych konsekwencji stosowania takich diet: bardzo często po zakończeniu kuracji odchudzającej kilogramy wracają z powrotem co jest efektem m.in. spowolnionego metabolizmu (efekt jojo), pojawiają się niedobory witamin i składników mineralnych, w tego typu dietach trzeba liczyć każdą kalorię co na dalszą metę nie jest komfortowe, złe samopoczucie i apatia to kolejne z konsekwencji.
Jeśli myśli Pani o racjonalnym odchudzaniu to sugeruję wizytę u dietetyka, który dostosuje dietę do Pani aktualnych potrzeb.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Witam serdecznie,

Takie diety nie dostarczają odpowiedniej ilości energii organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, a zatem także niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Brak energii, osłabienie to kolejne ze skutków ubocznych. Często wracając po zakończeniu kuracji do normalnego żywienia nadmiar kilogramów jest jeszcze wyższy niż ten sprzed zastosowania diety, dlatego najważniejsza jest zmiana nawyków żywieniowych i codzienna aktywność fizyczna.

Pozdrawiam

Witam,

Diety 800 kcal i 1000 kcal to bardzo restrykcyjne diety, które mogą spowodować niedobory składników odżywczych, czego skutkiem jest utrata sił, znużenie, rozdrażnienie, a także witamin i składników mineralnych - pogarsza się stan włosów, skóry i paznokci. Długotrwała dieta o tak niskiej podaży kalorii może mieć też poważniejsze konsekwencje i powodować nieodwracalne skutki w organizmie, dlatego takie diety należy stosować pod okiem lekarza lub dietetyka.

Pozdrawiam,

Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk

www.klinikazywienia.pl

Witam serdecznie!
Dieta 800 czy 1000 kcal jest zbyt nisko energetyczna. Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska