Osłabienie przy diecie 1000 kcal

Witam, od 2 tygodni jestem na diecie 1000 kcal . Jestem bardzo osłabiona. Jem jajka gotowane dużo warzyw i owoców , jogurty, zastępuje chleb chrupkim pieczywem błonnikem , nie jem słodyczy , nic tłustego , mięso nie jadam od kilku lat . Jem zdrowo pije multiwitaminy itd ćwicze brzuch ramiona , nogi . Nie wiem co robić już dłużej nie wytrzymam . Może to za mało na diete ale boję się jeść wiecej nie zniosłabym efektu jojo . Co robić Czy moge zwiekrzyć kalorie do 1200/1500 i nie przytyje do ?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Powinna Pani jak najszybciej zaprzestać tą GŁODÓWKĘ! Dieta 1000kcal przy ćwiczeniach fizycznych? To absurd! Aby nie było efekty jo-jo proszę stopniowo zwiększać kaloryczność diety a mianowicie około100kcal tygodniowo. Obecna dieta jest zbyt niskokaloryczna i drastyczna. W ten sposób wyniszcza Pani swój organizm. Nie dostarcza Pani wszystkich niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Proszę koniecznie zmienić jadłospis. Należałoby wyliczyć Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne, prześledzić Pani styl życia i pod tym kontem ułożyć zdrową dietę.

Jeżeli miałaby Pani problem z ułożeniem jadłospisu zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Dzień dobry!
Zgadzam się z moimi poprzedniczką. Głodzenie prowadzi do niedożywienia-> niedoborów witamin i składników mineralnych. Skutkami takiego zachowania mogą być ogólne problemy ze zdrowiem, pogorszeniem wyglądu włosów, skóry i paznokci. Najlepiej bezpośrednio skonsultować się z dietetykiem, który opracuje plan żywienia.
Zapraszam również na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Modyfikacje przy diecie 1000 kcal

Witam! Zanim zacznę dietę, chcę mieć dokładnie ułożony plan działania, więc wolę rozwiać wszystkie wątpliwości, więc mam kilka pytań. Jestem kobietą, mam 18 lat, 173 cm wzrostu i ważę 65 kg (wcześniej ważyłam 82 kg, wynik uzyskałam dzięki diecie białkowej). Ćwiczę w domu, są to ćwiczenia lekkie i ogólne (oprócz zestawu ćwiczeń na ramiona z hantelkami 1 kg) ale staram się, by po prostu były i były systematyczne. Nie choruję na nic przewlekłego. Chcę przejść na dietę 1000 kcal. W Internecie jednak znajduję jednak "sztywną" rozpiską pięciu posiłków i ich podanej kaloryczności. I śniadanie - 250 kcal, II śniadanie - 100 kcal, Obiad - 350 kcal, Podwieczorek - 100 kcal, Kolacja - 200 kcal. Obiad rozumiem poprzez ciepły posiłek, który jem w domu, tymczasem codziennie do domu wracam około godziny 17. Oznaczałoby to, że od rana do 17 byłabym głodna, a potem zjadła obiad, podwieczorek i jeszcze kolację, jak dla mnie mija się to z celem ale nie zniechęcam się to tej właśnie diety, bo wierzę, że idzie ją zmodyfikować i o pomoc w tym chciałabym prosić. Chodzę spać o 1 w nocy, a wstaję o 6 rano, więc nawet przy trzech posiłkach po 17 nie jadłabym bezpośrednio przed snem. Myślę jednak na zwiększenie ilości posiłków do 6 (dołożenie III śniadania, ale zachowując 1000 kcal/dobę) bądź też przeniesienie podwieczorku na miejsce III śniadania* (zachowując 'tabelkową' kaloryczność poszczególnych posiłków). Tak sobie wyobrażam drugą opcję: 6:30h- 350 kcal ok 10h- 100 kcal ok 13h- 100 kcal 17h- 300 kcal 19/20h- 150 kcal Co Pan/ Pani mi radzi? Jest jeszcze opcja diety 1200 kcal, z 6 posiłkami i zachowanymi wszelkimi mi znanymi dobrymi zwyczajami żywieniowymi, jak lekkie, białkowe kolacje itd. Najpierw jednak chcę zacząć z 1000, a gdy stwierdzę, ze tą dietą się głodzę, bądź krzywdzę, zwiększę kaloryczność.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witaj.
Przede wszystkim przy aktualnej wadze nie masz już nadwagi. Druga bardzo ważna informacja – Twoja podstawowa przemiana materii (czyli ilość energii niezbędna na utrzymanie podstawowych procesów życiowych tj. oddychanie, praca serca, krążenie krwi, odbudowę, wzrost komórek i tkanek, napięcie mięśni, utrzymanie stałej temperatury) wynosi ok. 1500 kcal.

To oznacza, że Twoja dieta nie powinna dostarczać mniej niż 1500 kcal. Przy diecie 1000 kcal oczywiście na początku będziesz chudła, jednak z biegiem czasu Twoje tempo przemiany materii obniży się, będziesz wolniej spalała kalorie, gdyż organizm przestawi się na tzw. tryb oszczędnościowy (bo dostarczana ilość kalorii jest mniejsza niż wymagana na utrzymanie podstawowych procesów życiowych). Absolutnie więc odradzam dietę 1000 czy 1200 kcal.

Powinnaś jeść min. 1500 kcal, natomiast to ile będziesz chudła będzie w dużej mierze zależało od Twojej aktywności fizycznej.
Teraz jeżeli chodzi o rozłożenie posiłków to powinnaś jeść 5 razy dziennie, co 3 godziny (najlepiej), o stałych porach. Ważne, żeby przerwy nie były zbyt długie, maksymalnie 4-5 godzin i nie za krótkie (min. 2 godziny). Obiad nie musi być 3 posiłkiem, może być 4-tym, ważne jednak, żeby nie był zbyt późno. Im jest później tym powinien być lżejszy.
Zachęcam Cię także do wcześniejszego chodzenia spać i dłuższego snu. Badania kliniczne dowodzą, że ludzie stosujący racjonalną dietę, którzy dłużej śpią, szybciej chudną niż ci, którzy stosują taką samą dietę, ale śpią krócej.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia.
Agnieszka Kuczewska 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam,

W ramach diety o kaloryczności 1000 kcal/dobę można jeść praktycznie wszystkie produkty, zgodnie z ich pozycją na poszczególnych piętrach Piramidy Zdrowego Żywienia. Wyklucza się zazwyczaj produkty: tłuste, smażone, dosładzane, ponieważ zwiększają one kaloryczność, a warunkują słabe odczuwanie sytości. 1000 kcal dzieli się na ilość kcal, która powinna przypadać na poszczególe składniki: białka, tłuszcze i węglowodany. Następnie w oparciu o tablice wartości kalorycznej produktów i potraw, dobiera się je tak, by: "dawały łącznie 1000 kcal" i jednocześnie spełniały % udział składników w prawidłowej diecie.

Pozdrawiam 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty